Koronavírus - Čo potrebujete vedieť | Alison
Loading

The New Alison App has just launched Download Now

Koronavírus - Čo potrebujete vedieť

Tento bezplatný online kurz pokrýva podstatné aspekty týkajúce sa koronavíru Covid-19

Gratuito
Tento bezplatný online kurz poskytujúci informácie o novom koronavíruse (Covid-19), sa zameriava na históriu, prenos, symptómy, možné spôsoby liečby a potenciálnu prevenciu ochorenia týmto vírusom. Alison pre vás vytvoril tento bezplatný online kurz ako súčasť medzinárodnej osvety, v záujme informovať verejnosť o novom koronavíruse a jeho pozadí, ako sa postaviť k hrozbe, ktorú predstavuje pre vás, vašu rodinu a komunitu.

Descrizione

Modules

Risultato

Certificazione

View course modules

Description

Tento bezplatný online kurz na tému koronavírus sa zameriava na históriu, symptómy, prenos a prevenciu vírusu, ktorý v minulosti nebol identifikovaný u ľudí. Koronavírusy (CoV) predstavujú rozsiahlu skupinu vírusov, ktoré spôsobujú ochorenia rôzneho typu, od bežného prechladnutia po závažnejšie choroby, ako napríklad MERS-CoV (Middle East Respiratory Syndrome) a SARS-CoV (Severe Acute Respiratory Syndrome). Koronavírusy sú považované za zoonotické, to znamená, že prenos nastáva medzi zvieraťom a človekom.

Tento kurz sa ďalej zaoberá ako prepuknutie ochorenia vírusom môže mať vážne následky na zdravie infikovaných osôb a na zdroje zdravotníctva komunít a krajín v postihnutých krajinách. Medzi časté príznaky infekcie patria dýchacie ťažkosti, horúčky, kašeľ a dýchavičnosť. Vo vážnejších prípadoch infekcia spôsobuje zápal pľúc, ťažký akútny respiračný syndróm, zlyhanie obličiek až smrť.

Tento kurz predstavuje unikátnu iniciatívu, založenej na informáciách poskytnutých Svetovou zdravotníckou organizáciou WHO (Ženeva, Švajčiarsko) a CDC (Centrum pre nákazlivé choroby, USA). Spoločnosť Alison vyvinula tento kurz ako súčasť inovatívnej iniciatívy v snahe vyvinúť globálnu študijnú certifikáciu pre boj s pandemickým ochorením. Pre zvýšenie informovanosti o víruse a hrozbe, ktorú predstavuje, spoločnosť Alison taktiež sprístupní celosvetovo dostupný bezplatný online kurz s PDF certifikáciou. Ak absolvujete tento kurz, získate tak znalosti ako zaobchádzať s hrozbou, ktorú predstavuje nový koronavírus pre, vašu rodinu a vašu komunitu. 

Start Course Now

Learning Outcomes

Po ukončení tejto časti budete vedieť ako:


 • Identifikovať pôvod nového koronavírusu
 • Rozpoznať rozdiel medzi všeobecnými koronavírusmi a novým koronavírusom
 • Vymenovať príznaky a symptómy nového koronavírusu
 • Definovať súčasné poznatky o prenose nového koronavírusu na ľudí
 • Diskutujte o odporúčaniach a bezpečnostných opatreniach Svetovej zdravotníckej organizácie na zabránenie prenosu nových infekcií koronavírusmi

Certification

All Alison courses are free to study. To successfully complete a course you must score 80% or higher in each course assessments. Upon successful completion of a course, you can choose to make your achievement formal by purchasing an official Alison Diploma, Certificate or PDF.

Having an official Alison document is a great way to celebrate and share your success. It is:

 • Ideal to include with CVs, job applications and portfolios
 • A way to show your ability to learn and achieve high results
All Certificates are available to purchase through the Alison Shop. For more information on purchasing Alison Certificates, please visit our FAQs. If you decide not to purchase your Alison Certificate, you can still demonstrate your achievement by sharing your Learner Record or Learner Achievement Verification, both of which are accessible from your Dashboard. For more details on our Certificate pricing, please visit our Pricing Page.

Careers

  Notification
  You have received a new notification
  Click here to view them all